Kategoriler
İncelemeler

4. Nesil iPod Touch Artık Bir Müzik Çalardan Daha Fazlası

Apple iPod Touch Fourth Generation Design Hero
Apple iPod Touch Fourth Generation Design Hero

Apple iPod Touch artık bir müzik çalardan daha çok çok gelişmiş bir cep telefonu ile aynı özelliklere sahip gibi. Genel olarak onu iPhone 4 den ayıran en büyük fark bir gsm operatörü kullanarak telefon görüşmemesi yapmamanız olsa gerek. iPod Touch arkadaşları sürekli internette olan ve skype gibi servisleri kullanmayı sevenler için ideal bir cep telefonu olabilir.

4. Nesil iPod Touch’ın öne çıkan özelliklerine şöyle bir göz atalım.

Kablosuz internet (wireless, Wi-Fi)

Kablosuz internet özelliği ile internet üzerinden arkadaşlarınızla bir birinizi görerek sohbet edebilirsiniz. Türkiye’de 3G teknolojisini görüntülü görüşmeden başka bir şey olmadığı izlenimine kapılanlar için  bu işi bir müzik çalarla yapmak şaşırtıcı gelebilir. iPod Touch anlık mesajlaşma programlarını kameralı olarak kullanmanıza olanak sunuyor. Gün geçtikçe ülkemizde Wi-Fi kapsama alanında GSM operatörlerinden aşağı kalmayacağını düşünerek, iPod cep telefonlarına bu özelliği ile bir çalım atabilir mi demeden geçemiyorum. GSM operatörlerinin uyguladıkları ücret tarifeleri Wi-Fi ile kıyaslanamayacak kadar yüksek. iPod kablosuz internetten görüşme imkanı sunarak, telefonlarımızı neredeyse ücretsiz hale getiren bir çözüm olabilir.

Yüksek çözünürlüklü ekran

Üzerinde bulundurduğu Retina Display ile yüksek çözünürlükte ekran görüntü kalitesi sunan iPod sanıyorum ki bu özelliği ile bir çok cep telefonuna yüksek çözünürlükte fark atıyor. İnternet sitelerini yüksek çözünürlükte izlediğinizde en küçk yazıları resimleri dahi zorlanmadan okuyabiliyorsunuz. Düşük çözünürlükten kaynaklanan göz sulanması ve baş ağrısına son. Git gide elektronik cihazlara bağımlılığımız artarken en azından acı çekmeyeceğiz.

720p HD video kayıt özelliği ile kendi filminizi çekin

HD video ve fotoğraf çekimi yapabilen kamerası ile çektiğiniz görüntüleri bilgisayara yüklemeden kesip düzenleyebilir dilerseniz internette yayımlayabilirsiniz. Anılarınızı kalıcı hale getirmekten zevk alıyor ve sürekli yanınızda bir fotoğraf makinası taşımak istemiyorsanız iPod tam size göre.

Lokasyona bağlı harita sistemi.

iPhone dan alıştığımız google map özellği iPod touch dada gayet öne çıkan özelliklerden. Çok başarılı uygulamalardan olduğunu düşündüğüm özellikle harita güncelleme, versiyon lisansı gibi şeylere ihtiyaç duymadan yerinizi bulabilir. Çektiğiniz fotoğraf ve videolarla bu noktaları ilişkilendirebilirsiniz.

Ürünün o kadar çok güzel özelliği var ki burada hepsini yayımlamak çok mümkün olmuyor. Zamanımın kıymetini bilip sizi ürün için özel hazırlanan internet sitesine davet ediyorum. Buyrun http://www.apple.com/ipodtouch/ buradan ürünle ilgili tüm özelliklere ulaşabilir ve siparişinizi verebilirsiniz.

“4. Nesil iPod Touch Artık Bir Müzik Çalardan Daha Fazlası” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir